Botox Uygulama

Botox uygulama ile 15 yıl önce kozmetik sektörüne giren Botox aslında Botillismus Toksinidir. Şaşılık tedavisi yapılırken göz kenar çizgilerini ortadan kaldırdığı görülünce  süratle kozmetik sektörünün vazgeçilmezi haline geldi.25 li yaşlarda yaşlarda gözlerinizin içiyle güldüğünüz için göz kenarlarınızdaki kırışıklıkları farketmemiş olabilirsiniz.Ancak 35 yaşına geldiğinizde alın ve göz kenarındaki kırışıklıklarımızı fark eder oluyoruz.45 yaş ile artık genç kalmak ve yaşlanmayı geciktirmek için en iyi yol arkadışımızı seçiyoruz.” Botox ”

Botox Uygulama

Botox  Botulinum Toksin (Botox, Dysport) enjeksiyonlarıdır.10 yıl önce  çevremizde pek çok kişi başka hiçbir kozmetik işlem yaptırmasa bile Botox ile kendisini daha dinlenmiş, daha sakin gösteren ve özgüveni arttıran   bu uygulamayı kendi küçük sırrı olarak saklıyor idi. Çok Güzel Görünüyorsun!!  iltifatı karşısında  ”Çok Su İçiyorum” “Uykumu Aldım Ondandır” “Nemlendirici Sürdüm” diyerek küçük sırrını paylaşmayan masum çocuklar gibiydik. ” Artık sihirli dokunuşu ve kendi küçük ama fonksiyonu büyük bu  işbirlikçiyi herkez tanıyor ” Botulinum Toksin” Sadece  ABD ‘de 2002-2015yılları arasında 15  milyon kutu Botulinum Toksin kullanıldığını bilmek neden  dünyadaki en sık kozmetik uygulama olduğunu anlatmaya yetiyor.

Yaş aldıkça kasılma kuvveti artan  kaslarımıza yenik düşen derimiz  sinirli, yorgun  ve yaşlı görünmemize sebep oluyor. Böylece kaş ortasında, göz kenarlarında ve alında uygulanan Botox yüz kaslarının yapıştığı deriyi çekiştirip kırıştırmasını, buruşmasını önlemekte.

Botulinum Toksin kas üzerindeki etkisini sinir uçlarının kas liflerine temas ettiği noktanın aktifliğini geçici olarak engelleyerek gösterir. Dört ila Altı  ay arasında vücut yeni sinir kas ileti alanları oluşturduğundan zamanla kırışıklıklar geri gelir. Bu nedenle sıklığı kişiye göre değişmekle beraber belli aralarla tekrarlanması gerekir. 
Botulinum Toksin yaptırdığınızda etkisini hemen görmezsiniz. Üç gün içinde önce etkinin yavaş yavaş başladığını, kaslarınızı eskisi gibi kuvvetli hareket ettiremediğinizi fark edersiniz. Yaklaşık iki hafta sonunda arzulanan etkisi tam olarak ortaya çıkar. Dolayısıyla kişi 15 gün sonra tekrar değerlendirilerek olası rötuşlar yapılır. 

Botoxun sadece kadınlar için olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Bugün Botox %10-15 erkeklere uygulanıyor. Botulinum Toksin uygulaması ehil ellerde yapıldığında bakışlarınızı ve ifadenizi değiştirmeden göz çevresi, kaş arası ve alın çizgilerinizin belirginliğini ve kırışıklığını azaltırak sakin ve genç görünmenizi sağlayarak  daha özgüvenli bir şekilde görünmenizi sağlar.
“Botulinum Toksin yaptırmak istiyorum ama yan etkilerinden çekiniyorum” diyorsanız, bu uygulama ehil ellerde yan etkisi hemen yok gibidir. botox uygulama tüm estetik ürünler arasında klinik çalışma ve araştırmanın en yoğun olduğu ilaç olup Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından onaylıdır.

Botulinum Toksin yaptırmadan önce;

1-Gebeyseniz ya da emziriyorsanız

2-Bilinen bir kas ya da sinir hastalığınız varsa

3-Yüzünüzden ya da göz kapaklarınızdan bir operasyon geçirdiyseniz ya da geçirmeyi planlıyorsanız

mutlaka doktorunuzla paylaşın.

Botulinum Toksinine Başlamanın Bir Yaşı Ya Da Zamanı Var Mı?

Bunun için kesin bir zaman belirtmek mümkün değil. Botulinum Toksinin “önleyici” etkisine inandığım için kırışıklıklar yerleşmeden başlanması gerektiğini savunanlardanım.

3- DERMAPEN DERMAPEN MİKROİĞNELEME İLE CİLT YENİLEMESİ

Tarihte Uzakdoğuda Yaşayan Prenseslere Antiaging (Yaşlanma Belirtilerini Geciktirici, Önleyici) Amaçlı Uygulanan Mikroiğne Sisteminin Modern Tıp Ile Birleştirilmiş Halidir Dermapen Mikroiğneleme.Dermapen Yapısı Ve  Uygulaması Ile  Tüm Deri Tipleri Için Uygundur.Bu Nedenle Derinin Ince Olduğu Bölgelerde De Güvenle Uygulanabilir.

Yüzde Ve Vücutta Oluşan Genişlemiş Gözenekler,Çizgiler, Kırışıklıklar, Elastikiyet Kaybı, Sarkma Gibi Durumlar Ile Yaşlanma Bulgularının Ortaya Çıkışını Önlemek Için Cildi Sıkılaştırarak  Ve Daha Dinç Bir Görünüm Elde Etmek Için Tercih Edilen Bir Mikroiğneleme Yöntemdir.

-Dermapen Mikroiğnelemenin avantajları?

Her cilt tipinde ve her bölgede uygulanabilmesi

Çok hızlı iyileşme süreci sunması

Derinin sıkışması ve gerilmesi ile ince çizgilere etkik çözüm olanağı sunması

Akne ve diğer lekelerin azalması ve hatta yok olması

Çatlak ve deri gevşemelerinin giderilmesi

Lazerle soyulmuş cilte de uygulanabilme güvenilirliği

 Kolajen dokunun gelişmesini sağlaması

Dermapen Mikroiğneleme Ne Zaman Kullanılır?

Dermapen Ile Mikroiğneleme Kişinin Doğal Görünümünü Koruyarak Ve Sosyal Hayattan Uzaklaşmadan, Herhangi Bir Yabancı Maddenin Enjekte Edilmediği Uygulamaları Tercih Ettiğimiz Durumlarda Kullanılır.Dermapen Mikroiğneleme Tedavi Sistemi, Cilt Gençleştirme Dışında Akne Ve Suçiçeği Izlerinin, Çatlakların Ve Cerrahi Sonrası Izlerinin Belirginliğini Azaltmak Için Kullanılır.

Dermapen Ile Mikroiğneleme, Yüz, El, Akne, Leke, Çatlak, Selülit Ve Vücutta Doku Kaybı Olan Bölgelere Uygulanır. Yöntem Tüm Deri Tipleri Için Uygun  Olduğu Için Pek Çok Uygulamada Çekinilen Boyun, Kol Içleri Gibi Bölgelerde De Uygulanabiliyor.

Dermapen Mikroiğneleme ne zaman kullanılmamalıdır?

Keloid yatkınlığı

Viral deri hastalıkları(herpes,siğil gibi)

Aktif akne

Şiddetli egzema ya da sedef hastalığı

Kanama bozuklukları, kan sulandırıcı ilaç kullanımı

Kemoterapi ya da radyoterapi alan hastalar

Dermapen Mikroiğneleme Yöntemi’nin  Etki Mekanizması Nedir?

Dermapen, Cildin Değerli Üst Tabakası Olan Epidermise Zarar Vermeden, Soymadan, Tahriş Etmeden Açılan Mikrokanüller Ile Uygulanan Bir Yöntemdir.

Dermapen Ile Incecik Mikrokanallar Açılarak Deri Reseptörlerinin Yara Algılaması Sağlanır.Halbuki Ortamda Bir Yara Yok Olmasına Rağmen ”Büyüme Faktörleri” Aracılığı Ile  Mikrokanüllerin Etrafına Sinyaller Gönderir. Böylece Yara Iyileşmesi Başlatan Mekanizma Devreye Girer.  Büyüme Faktörlerinin Etkisiyle Yara Iyileşmesi Üreci Başlar. Böylece Kollajen Üretimi Zayıflamış Fibroblastlar Yara Iyileşmesinde Ortaya Çıkan Tip I, III Ve VII Kollajen Ve Tropoelastin Fibrilleri Ile Yeni Bir Kollajen Tabakası Oluşturur. Yeni Kollajen Sentezi Denilen“Neokollajenozis”  Homogen Bir Şekilde  Deride Dolgu Görevi Yaparak, Cildin Kalınlaşmasını Sağlayarak Derinin  Gerginleşmesini, Elastikiyete Kavuşmasını Ve Daha Sağlıklı Genç Bir Görünüme Dönüşmesine Olanak Kılar.

Dermapen Mikroiğneleme Yönyemi Nasıl Uygulanır?  

Dermapen Mikroiğneleme’ de uygulama öncesi ciltteki makyaj temizliği yapılır ve cilt dezenfekte edilir. Açılan mikrokanallara  işlem anında saf hyaluronik asid,prp,somon dna, vitaminler, aminoasidler gibi ürünlerin cildin derinlerine daha rahat ulaşmalarını sağlamak olanağı oluşturur.

Dermapen Mikroiğneleme Yönyemi hangi sıklıkta uygulanır?

Ayda bir kez olmak üzere en az 4 seans olarak önerilir. Ayda bir kezden fazla uygulandığında hastaya ek bir fayda sağlamadığı ve etkiyi arttırmadığı görülmüştür.

Dermapen Mikroiğneleme Uygulaması Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Uygulamanın ardından ciltte ortaya çıkan pembelik  2-3 gün sürebililsede , bu durum hastanın işlemin hemen ertesi günü sosyal yaşamına dönmesine engel değildir. Seanslar devam ederken ve son seanstan sonra bir ay boyunca güneşten korunmak gerekir. Birer ay arayla en az 4 seans sonrası 6 ayda bir tek seanstan oluşan hatırlatma uygulamalarıyla antiaging (yaşlanmaktan koruyucu) etkinin devamı sağlanır.