Dermapen

dermapen

DERMAPEN MİKROİĞNELEME İLE CİLT YENİLEMESİ

Tarihte Uzakdoğuda Yaşayan Prenseslere Antiaging (Yaşlanma Belirtilerini Geciktirici, Önleyici) Amaçlı Uygulanan Mikroiğne Sisteminin Modern Tıp Ile Birleştirilmiş Halidir Dermapen Mikroiğneleme.Dermapen Yapısı Ve  Uygulaması Ile  Tüm Deri Tipleri Için Uygundur.Bu Nedenle Derinin Ince Olduğu Bölgelerde De Güvenle Uygulanabilir.

Yüzde Ve Vücutta Oluşan Genişlemiş Gözenekler,Çizgiler, Kırışıklıklar, Elastikiyet Kaybı, Sarkma Gibi Durumlar Ile Yaşlanma Bulgularının Ortaya Çıkışını Önlemek Için Cildi Sıkılaştırarak  Ve Daha Dinç Bir Görünüm Elde Etmek Için Tercih Edilen Bir Mikroiğneleme Yöntemdir.

Dermapen Mikro İğnelemenin Avantajları?

Her cilt tipinde ve her bölgede uygulanabilmesi

Çok hızlı iyileşme süreci sunması

Derinin sıkışması ve gerilmesi ile ince çizgilere etkik çözüm olanağı sunması

Akne ve diğer lekelerin azalması ve hatta yok olması

Çatlak ve deri gevşemelerinin giderilmesi

Lazerle soyulmuş cilte de uygulanabilme güvenilirliği

Kolajen dokunun gelişmesini sağlaması

Dermapen Mikro İğneleme Ne Zaman Kullanılır?

Dermapen Ile Mikroiğneleme Kişinin Doğal Görünümünü Koruyarak Ve Sosyal Hayattan Uzaklaşmadan, Herhangi Bir Yabancı Maddenin Enjekte Edilmediği Uygulamaları Tercih Ettiğimiz Durumlarda Kullanılır.Dermapen Mikroiğneleme Tedavi Sistemi, Cilt Gençleştirme Dışında Akne Ve Suçiçeği Izlerinin, Çatlakların Ve Cerrahi Sonrası Izlerinin Belirginliğini Azaltmak Için Kullanılır.

Dermapen Ile Mikroiğneleme, Yüz, El, Akne, Leke, Çatlak, Selülit Ve Vücutta Doku Kaybı Olan Bölgelere Uygulanır. Yöntem Tüm Deri Tipleri Için Uygun  Olduğu Için Pek Çok Uygulamada Çekinilen Boyun, Kol Içleri Gibi Bölgelerde De Uygulanabiliyor.

Dermapen Mikro İğneleme Ne Zaman Kullanılmamalıdır?

Keloid yatkınlığı

Viral deri hastalıkları(herpes,siğil gibi)

Aktif akne

Şiddetli egzema ya da sedef hastalığı

Kanama bozuklukları, kan sulandırıcı ilaç kullanımı

Kemoterapi ya da radyoterapi alan hastalar

Dermapen Mikro İğneleme Yöntemi’nin Etki Mekanizması Nedir?

Dermapen, Cildin Değerli Üst Tabakası Olan Epidermise Zarar Vermeden, Soymadan, Tahriş Etmeden Açılan Mikrokanüller Ile Uygulanan Bir Yöntemdir.

Dermapen Ile Incecik Mikrokanallar Açılarak Deri Reseptörlerinin Yara Algılaması Sağlanır.Halbuki Ortamda Bir Yara Yok Olmasına Rağmen ”Büyüme Faktörleri” Aracılığı Ile  Mikrokanüllerin Etrafına Sinyaller Gönderir. Böylece Yara Iyileşmesi Başlatan Mekanizma Devreye Girer.  Büyüme Faktörlerinin Etkisiyle Yara Iyileşmesi Üreci Başlar. Böylece Kollajen Üretimi Zayıflamış Fibroblastlar Yara Iyileşmesinde Ortaya Çıkan Tip I, III Ve VII Kollajen Ve Tropoelastin Fibrilleri Ile Yeni Bir Kollajen Tabakası Oluşturur. Yeni Kollajen Sentezi Denilen“Neokollajenozis”  Homogen Bir Şekilde  Deride Dolgu Görevi Yaparak, Cildin Kalınlaşmasını Sağlayarak Derinin  Gerginleşmesini, Elastikiyete Kavuşmasını Ve Daha Sağlıklı Genç Bir Görünüme Dönüşmesine Olanak Kılar.

Dermapen Mikro İğneleme Yönyemi Nasıl Uygulanır?  

Dermapen Mikro iğneleme’ de uygulama öncesi ciltteki makyaj temizliği yapılır ve cilt dezenfekte edilir. Açılan mikrokanallara  işlem anında saf hyaluronik asid,prp,somon dna, vitaminler, aminoasidler gibi ürünlerin cildin derinlerine daha rahat ulaşmalarını sağlamak olanağı oluşturur.

Dermapen Mikro İğneleme Yönyemi Hangi Sıklıkta Uygulanır?

Ayda bir kez olmak üzere en az 4 seans olarak önerilir. Ayda bir kezden fazla uygulandığında hastaya ek bir fayda sağlamadığı ve etkiyi arttırmadığı görülmüştür.

Dermapen Mikroiğneleme Uygulaması Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Uygulamanın ardından ciltte ortaya çıkan pembelik  2-3 gün sürebililsede , bu durum hastanın işlemin hemen ertesi günü sosyal yaşamına dönmesine engel değildir. Seanslar devam ederken ve son seanstan sonra bir ay boyunca güneşten korunmak gerekir. Birer ay arayla en az 4 seans sonrası 6 ayda bir tek seanstan oluşan hatırlatma uygulamalarıyla antiaging (yaşlanmaktan koruyucu) etkinin devamı sağlanır.