Herbal Vital

Dr. med. Christine Schrammek’in bitkisel bakımıdır. Biyolojik yani bitkisel peeling olan Green Peel ailesindendir. ‘Biyolojik’ demek, Herbal Vital’in tamamen bitkisel özlü bir karışım olmasını ifade eder.

Herbal Vital

Herbal Vital, klinik olarak geliştirilmiş, dünya çapında denenmiş, bitkisel bazlı bir cilt yenileme metodu olan, hiçbir kimyasal madde ve sentetik aşındırıcı içermeyen, uygulanan alanda kan dolaşımını hızlandırıp ve üst deride mikro granüllerin etkisiyle mikro düzeyde gözle görülmeden soyucu bir etki yapan özel bir bitkisel bakımdır.

Bu etkiyi yaratan karışım, 22 çeşit bitkinin kurutulup ince pudra şekline getirilmiş yaprakları, filizleri, çiçekleri ve köklerinden oluşur. Bu bitkiler, atkuyruğu, altıncık, papatya, sinir otu, hercai, menekşe, sarı sabır, ıhlamur, meyan kökü, ökse otu ve yosun olarak sıralanabilir. Ayrıca yüksek etkili doğal maddeler (buğday tohumu özü ve yağı, ipek proteinleri, maya), vitaminler (A, E, C, BI, B6, F), elementler (silisyum, v.b.) ve çeşitli mineraller de (kalsiyum ve magnezyum) içermektedir.

Göze kaçtığı takdirde bile yanmaya sebep olmaz. Bu karışım, özel bir masajla uygulanır. Herbal Vital sonrası cilt altında kan dolaşımı düzenlenir, beslenme bu yolla artar, aynı zamanda toksinler ve diğer birikimler ciltten uzaklaşır, cilde daha çok oksijen ulaşır. Üst derideki keratin tabaka çözülür, ölü hücreler uzaklaşır. 22 çeşit bitkinin komedonlara ve aktif sivilcelere etkisi ile cilt yağ salgısı azalır, sivilceler kaybolur.

Bazal tabakada yeni hücre oluşumu uyarılır. Cilt yapısında, renginde ve kalitesinde iyileşme sağlanır. Akneli ve pürüzlü ciltlerde yağ salgısı azalır. Kapalı komedonlar açılarak açık komedona dönüşür. Rahat sekresyon sonucu yeni komedon oluşması önlenir.

Herbal Vital tüm dünyada başarı ile uygulanan bir cilt soyma (peeling) yöntemidir. Bu metotla cildin yaşlanma süresi azalır ve cilt daha taze ve yenilenmiş bir görünüm kazanır. Herbal Vital her cilt tipinde rahatlıkla uygulanan bir peelingtir.

Hangi durumlarda Herbal Vital uygulanır?

Problemli, sivilceye ve siyah nokta oluşumuna meyilli ciltlerde,

Yağlı, geniş gözenekli ciltlerde,

Kan dolaşımı kötü, soluk ciltlerde,

Güneşten hasar görmüş ve kalınlaşmış ciltlerde,

Genel olarak cildin gençleşmesi, canlanması ve yenilenmesi.

İçinde kimyasal ve sentetik madde bulunmadığı için, Herbal Vital de hafif bir kızarıklık dışında hemen hemen hiçbir yan etki oluşmaz. İlk olarak Almanya’da Dr. Christene Schrammek tarafından uygulanmıştır. 40 yılı aşkın süredir de geliştirilerek başta Almanya, Amerika, İngiltere, Fransa, İtalya, İspanya, Japonya, Kore olmak üzere 40’ın üzerinde ülkede ve son yıllarda da ülkemizde kullanılmaktadır.

Doğanın yardımını almış bu bitkisel yöntemle, özellikle akneli ve akneye meyilli, yağlı ciltlerde aylık Herbal Vital bakımlarıyla bir nefes aldırmak ve ışıltı katmak mümkündür.

Herbal Vital

Neden Herbal Vital?

 • Doğaldır ve tamamen bitki karışımlarından oluşur.
 • Doktorlar tarafından formülü oluşturulmuştur.
 • Zararlı kimyasallar ve sentetikler içermez.
 • Kısa sürede etkisi görülür.
 • Ciltte iz veya tahribat oluşturmaz

Herbal Vital Nasıl Etki Eder?

Tamamen saf bitki karışımı olan, kimyasal katkı maddesi içermeyen Herbal Vital, uygulanan alanda kan dolaşımını hızlandırır ve üst deride soyucu bir etki yapar.Kan dolaşımındaki  bu yoğunlaşma cilt metabolizmasını harekete geçirir. Böylece, uygulama yapılan cilt bölgesinde yeni hücre oluşumunu destekler ve  cildin gözle görülür bir yenilenmesine sağlar.

Herbal Vital Yönteminin Başarıyla Uygulandığı Durumlar?

 • Anti-aging
 • Yağlı ve soluk ciltler
 • Erken kırışmaya ve sarmaya meyilli ciltler
 • Yorgun ciltler
 • Güneşten hasar görmüş ciltler
 • Pigmentasyon sorunu olan ciltler
 • Skarlar

Herbal Vital Nasıl Uygulanır?

Herbal Vital uygulamasından sonra ciltte hafif bir hassasiyet ve pembelik meydana gelir. 3. ve 4. günlerde cilt yavaş yavaş hiç rahatsızlık vermeden belirsiz bir şekilde soyulur. 5-7 gün arası yepyeni bir cilt dokusu ortaya çıkar. Herbal Vital sonrasında sadece önerilen düzenli bir temizleme, nemlendirme ve etkili bir güneş koruyucu kullanılması önerilir.

Herbal Vital Tedavisinin Cilt Üzerinde Etkileri Nelerdir?

 • Kan Dolaşımını Hızlandırır.
 • Cilt metabolizması hızlanır.
 • Cilde daha fazla oksijen ulaşır.
 • Toksinler ciltten hızlı bir şekilde atılır.
 • Üst derideki ölü hücreler temizlenir,
 • Epidermis ve dermiste rejenerasyon hızlanır.
 • Kolajen oluşumu artar.
 • Akneli ve akne izli ciltlerde yağ salgısı azalır.
 • Kapalı komedonlar açılır, yeni komedon oluşumu azalır.
 • Ciltteki akne çukurlukları ve izler azalır.
 • Gözenekler sıkılaşır.
 • İnce çizgiler azalır.
Herbal Vital

Q-Switched Nd: YAG lazer

Yeni geliştirilmiş ve enerjiyi eşit dağıtan Q-Switched Nd:YAG Lazer’ler dermiste fibroblast aktivasyonuna bağlı elastin ve kolajeni arttırırken cilt lekelerini de yok ederler. Q-Switched Nd:YAG Lazer’ler cilt lekelerini, dövmeleri ve kalıcı makyajı silebilirler.

Q-Switched Nd:YAG Lazer’ler ile atış yapıldıktan sonraki dövmeli ve lekeli hücre atığı, çok küçük parçalara ayrılarak vücudun savunma hücreleri tarafından yok edilirler. Q-Switched teknolojisi, dövme pigmentlerinin küçük parçalara bölünmesini sağlayan kısa yüksek pik enerji darbeleri iletir. Bu küçük parçalar daha sonra vücudun kendi lenfatik sistemi ile atılır.

Lutronic tarafından üretilen Q-switched Nd:YAG lazer olağanüstü başarısı ile ödüllü bir lazer sistemidir. Dermatolojik ve estetik uygulamalar için tasarlanan SPECTRA 4 adet dalga boyu üretme kapasitesine sahiptir. SPEKTRA, sağlıklı dokuya hiçbir zarar vermeden foto-mekanik bir sistemle pigment bozukluklarını eder. Nd:YAG 1064 nm, koyu renkli dövme, dermal pigmente lezyonlar ve cilt yenileme tedavilerinde etkiliyken, Nd:YAG 685/650/532nm ise açık renkli dövme ve güneş lekelerinin tedavisinde kullanılır.

Herbal Vital

Spektra

-Farklı renklerde ve şekillerdeki dövmelerde en etkili dalga boyu seçeneği

-Dövme alanındaki cilt hasarının minimize etme

-Ayarlanabilir başlık boyutu (2-10 mm) ile işlem güvenliğini arttırma

-Geniş cilt alanlarında rahatlıkla uygulanabilir olması

-Derin ve yüzeysel cilt yenileme

-İstenmeyen pigmentasyon bozukluğunu hızla yok ederek cilt yenilenmesinde var olan en iyi sonuçları sunma

Q-Switched Nd:YAG Lazer’ler ile melazma tedavisinde de kullanılmaktadır. Hastada herhangi bir kabuklanma oluşmadan lekeler uygulanan seanslar ile giderek açılmaktadır.

Q-Switched Nd:YAG Lazer’ler aynı zamanda cilt yenilemede, gözeneklerin azaltılmasında, yüzdeki yağ dengesinin sağlanmasında, akne tedavisinde de kullanılmaktadırlar. Karbon bazlı losyon ile uygulanan işlem, fototermal etki yaparak cildin yenilenme sürecini harekete geçirir.

Herbal Vital

Uygulama alanları:

 • Her renk ve büyüklükteki dövmelerin tedavisi
 • Yaşlılık ve güneş lekeleri, hamilelik lekeleri
 • Melazma tedavisi
 • Çil tedavisi
 • Kırışıklık tedavisi
 • Akne tedavisi
 • Cilt gençleştirme
 • Gözenek ve porların karbon peeling ile küçültülmesi
 • PTP ile kılların sarartılması ve yüzün aydınlanması

Q-Switched Nd:YAG Lazer’ler ile Hangi Tedaviler Uygulanır?

Q-Switched Nd:YAG Lazer’ler ile yapılan leke tedavileri çok etkilidir. Lazer ışını ile beraber lazer enerjisi melaninli hücreler tarafından emilir.

Q-Switched Nd:YAG Lazer’ler ağrılı değildir. Q-Switched Nd:YAG Lazer’ler, 1064 nm dalga boyu ile leke tedavisinde yan etkilere karşı üst düzey bir koruma sağlar.

Q-Switched Nd:YAG Lazer’ler ciltte yenilenmeyi de sağlar. Kişinin cilt yapısı ve leke özelliklerine göre genel olarak bu tedavi için 1-3 seans yeterli olur.

Dövme silme işlemi 4-6 haftada bir uygulanır. Q-Switched Nd:YAG Lazer’ler ürettiği ışık ile koyu ve renkli pigmentleri, dövme bölgesinin dışında kalan bölgelere zarar vermeden kolaylıkla çıkarır. İşlem sonrasında kabuklanma görülebilir.

Q-Switched Nd:YAG Lazer’ler ile çil tedavisi  pratik ve kolay biçimde gerçekleşir. Çillerin silinmesi %60-80 oranında ilk seansta gerçekleşir. Çil tedavisi için özel bir dalga boyu (532 nm) sağlanır.

Q-Switched Nd:YAG Lazer’ler enerjiyi eşit olarak dağıtır. İşlem karbon bazlı losyonlar ile uygulanır. Foto-termal etkisi ile cilt yenilenir. Cilt yenileme ve akne tedavileri için 1-2 hafta aralıklar ile 6 seans uygulanması gerekir.

Göz altı morluk tedavisi için de kullanılan Q-Switched Nd:YAG Lazer’ler ile göz altındaki koyuluğa sebep olan pigment içeren melanazomlar parçalanır ve vücuttan atılır.

Göz kapağı cildi içindeki damar ağı azalır ve kolajen artışı ile etkili bir tedavi sağlanır. Gözaltındaki bağ dokusu yenilenir ve tazelenir.

Q-Switched Nd:YAG Lazer’ler ile geniş gözenekler ve ciltteki yağ dengesizliği gibi sorunlara kesin çözümdür. Her mevsim uygulanabilen bir işlemdir. Karbon peeling işlemi ie cilt yenilenir ve ışıldar.