Hydra Facial

Hydra Facial

Hydra Facial cilt temizliği yaparken aynı anda gençleştiren ve ciltteki problemleri gideren bir antiaging bakım sistemidir. Basınçla püskürtülen vakumlu bir başlıkla ölü dokular aspire edilerek temizlenirken, aynı başlıkla cilde antioksidanlar, peptidler ve hyaluronik asit pompalanarak cilt yenilenir. Cilde kazandırdıkları:

 1. Detoksifikasyon
 2. Rejüvenasyon
 3. Koruma
Hydra Facial

Hydra Facial dört aşamadan oluşan vortex- fusion teknolojisi ile yapılan cilt bakım yöntemine verilen isimdir. Bakım sonrası cilt problemine göre mavi ya da kırmızı LED tedavisi uygulanır. Cilde uygulanan serumlarla cildi aynı anda hem temizlemeye hem de nem kazandırmaya olanak sağlayan bir yöntemdir. Gerekli görülen durumlarda elmas başlık ile peeling seçeneğinin ve mavi-kırmızı ışık uygulamalarının da aynı seansta tedaviye eklenebilmesi ise diğer uygulamalardan ayırt edici özelliğini oluşturmaktadır. Tüm cilt tipleri için uygun olan Hydra Facial en hassas cilt tiplerinde bile güvenle kullanılabilmektedir.

HD yani yüksek çözünürlük teknolojisi ile çalışan bu yöntem, bu sayede sağlam dokulara hiçbir zarar vermemektedir. Ortalama 20 dakika süren Hydra Facial, iki saatlik normal bir cilt bakımının çok üzerinde etki ve konfora sahiptir.

Hydra Facial estetik teknolojisinde yeni bir dönüm noktasıdır. Hydra Facial adını nem almaya sebep olmak anlamına gelen hidrat kelimesinden alır.

Nemlendirme özelliği, Hydra Facial’ ı diğer tüm cilt yüzeyini yenileme işlemlerinden ayırırır. Temizleyici, su kazandırıcı ve nemlendirici cilt solüsyonlarıyla yeni cildi temizlerken aynı zamanda ölü deri hücrelerini ve kirleri yok eder. Tedavi yumuşatıcı, temizleyicidir. Tahrişe sebep olmaz. Hemen etki eder.

Hydra Facial

Hydra Facial Neden İyidir?

Hidrasyon, sağlıklı ve ışıldayan cilt için olmazsa olmazdır. Cilt tahrişinin, yaşlanma belirtilerini arttırdığı kanıtlanmıştır. Hydra Facialcilde nem veren ve tahrişe sebep olmayan bir tedavidir.

Aşamaları nelerdir?

Temizleme: Cilt vakumlanarak derinlemesine temizlenir.

Hydrapeeling: Peeling işlemi normal prosedürde vakum ve sıvı kullanılarak yapılır. Leke, akne izi ve kalın-gözenekli ciltlerde, tahrişe yol açmadan, elmas başlıklar kullanılarak cildin üst tabaklarının mikrodermabrazyonu sağlanır.

Serum İnfüzyonu: Cilt problemine göre sivilcelere, lekelere yada kırışıklıklara uygun serumlar uygulanır. İnce kırışıklıklar ve kuru cilt için hyaluronik asit içeren, siyah ve beyaz noktalar (açık-kapalı komedonlar), aşırı yağ ve genişlemiş gözenekler bulunan T bölgesi için yağ dengeleyici serum uygulaması yapılır.

Nemlendirme: Özel spiral dizaynı sayesinde nemlendirici solüsyonlar, antioksidanlar, hyaluronik asit ve peptidler cilde uygulanır.

Led Terapi: Sivilceler için mavi; ince kırışıklıklar için kırmızı led tedavisi yapılır. Mavi ışık akneyi oluşturan bakterileri yok ederek porları temizler. Kırmızı ışık elastin-kollajen lifleri uyararak yenilerini sentezletir ve cildi sıkılaştırır. Bakımdan hemen sonra ince kırışıklıklar kaybolur.

Hydra Facial

Hydra Facial Sonrası Sonuçlar

Birçok insan, sadece bir tedaviden sonra bile ciltte gözle görüşür bir arınma ve pürüzsüz, ışıldayan cilt tonu elde ettiklerini bildirmektedir. Cildin yumuşaması ve hidrasyon etkisi 5-8 gün arasında bir süre boyunca hatta daha uzun sürebilir. 6 seans tedaviden sonra, kırışıklıkların, çizgilerin, deri pigmentindeki artışın maksimum olarak etkisi görülür.

Hangi durumlarda kullanılır?

 • Tıkalı ve genişlemiş gözenekler, siyah noktalar
 • Kuru nemsiz cilde nem kazandırmak
 • Güneş hasarı
 • İnce çizgiler
 • Renk düzensizlikleri
 • Akne

Hydradermabrazyon yöntemi ilk defa cilt temizleme, soyma, yenileme, nemlendirme, antioksidan koruma, akne tedavisi işlemlerinin kombine edildiği sistemdir. Daha aydınlık, güzel ve genç bir cilde konforlu bir şekilde ulaşmayı sağlayan sıvı-mikrodermabrazyon teknolojisi Hydra Facial ile cilt kırışıklıkları, yüzeyel cilt lekeleri, yağlı cilt problemleri ve akne tedavisinde mükemmel sonuçlar alınır.

Rutin cilt bakımından farkı nedir?

 • Acısız, ağrısız
 • Hızlı
 • Hiçbir yan etkisi yok
 • Her cilt rengine ve tipine, yaz ve kış uygulanabilir
 • Elle temizleme veya komedonpresin yol açtığı tahriş yok
 • Ardından hemen makyaj yapılabilir
 • Çok kısa (ortalama 35 dakika)
 • Kalıcı sonuç