İPLE YÜZ GERME

İPLE YÜZ GERME

İple Yüz Germe nedir?

PDO Yüz Askısı, Ultra V lift, Teread Lift, Kontür Lift, Siluet Lift

Yüzümüz, boynumuz, dekoltemiz yılların geçmesi ile sarkma, kırışıklık, gevşeklik gibi problemlerle karşı karşıya kalmaktadır. Yaşlanma ile beraber cildimizde su kaybı, kollajen ve elastin lifler azalmakta, ciltteki gerginlik ve canlılık azalmaktadır. Zamanla cildimiz mat gözükmeye başlar, parlak görüntüsü azalır. Ultra V lift (Örümcek ağı ile yüz germe tekniği) yönteminde PDO (polidioksan) ve PGA (Poliglikolik asit) adı verilen ipler cilt altına yerleştirilerek vücut fibroplast ve büyüme faktörü içeren kollajen üreten reaksiyon başlatılır. Bu sayede dokuda mikro kan dolaşımı ve tamir mekanizması uyarılarak, kolajen ve elastin üretimi arttırılır. Sarkan ve gevşeyen cilt toplanır ve gerginleştirilir. Cilde uygulanan ipler ciltte kolajen üretimini artırarak yapıştırma etkisini sağlamaktadır. Örümcek ağı tekniği bir ameliyatsız yüz germe ve anti-aging işlemidir.

Cilt dokularının altına yerleştirilen PDO’ lar 6 aylık bir süreden sonra yerini tamamen doğal görünümlü vücudun kendisi tarafından üretilen kolajen yapıya bırakır. Yüz derisinde bulunan hücreler ve dokular yeni fibroblastlar ve kolajen üretmeye başlarlar. Böylece sarkan cilt doğal bir gerginliğe kavuşur.

PDO ipler ile yüz germe tekniğinden sonra ilk etki hemen görülür. Yerleştirilen iplikler yapıştırma etkisiyle, zayıflamış ve gevşemiş fibroblastların yerine geçeceğinden, oluşturulan altın ipi ağıyla cilt anında daha sıkı ve diri bir görünüme kavuşur. Ikinci etki vücut fibroblast uyarımına dayalı antiaging etkidir. Bu da tam olarak 1 ay sonra ortaya çıkar. Kalıcılığı 2 yıldır.

Bilinen diğer iple askılama tekniklerinden etki mekanizması olarak tamamen farklı bir teknik olan örümcek ağı yönteminde iplerin üzerine herhangi bir yük binmez. Bundan dolayı ipin etkisinin kaybolması, kısa süre sonra cildin eski haline dönmesi gibi bir ihtimal de mevcut değildir. Örümcek ağı tekniğinden sonra ipin kopması veya gevşemesi mümkün değildir. Asimetri gibi bir durum olması da mümkün değildir. Mimikler etkilenmez.

PDO ipler ile yüz germe uygulaması ameliyatsız yüz germe, kırışıklık giderme ve canlandırma işlemidir. Yüz bölgesinde çizgilerin oluşması, yanakların ve gıdığın sarkması, yüzün giderek ovalleşmesine neden olur. Örümcek Ağı Tekniği bu noktada estetik cerrahiye alternatif olarak cildinizdeki olası sorunları çözümlemenize fayda sağlar.

İple Yüz Germe Estetiğinin Temel Amacı;

Örümcek ağı estetiği uygulamasında, polidiaksanon ipler ve bu ipleri cilt altına yerleştirmek için ince uçlu iğneler kullanılır. Hiçbir yan etkisi bulunmayan bu medikal ipler, ince uçlu iğneler vasıtasıyla cilt alt dokusuna örümcek ağı gibi işlenir. Sorunlu alana işlenen ipler kolajen üretimini sağlar ve güçlü bir lifting etkisi başlar. Cilt anında biyolojik fibroplast, kolajen ve elastin üretmeye başlar. Cilt canlanır, toparlanır, gerilir ve yüz hatları belirgin hale gelir.

Örümcek ağı uygulaması, sosyal hayattan koparmayan, şişlik, morluk gibi komplikasyonlarına yol açmayan bir uygulamadır.

Örümcek ağı uygulamasının etkisi 3. aydan itibaren daha net görülmeye başlar. Cilt tipine göre etki süresi 2-3 sene kadardır.

yüz germe görsel

İple yüz germe Estetiği Kimler için uygundur?

Bu işlem, çok yoğun sarkma ve oturmuş derin çizgilere sahip olmayan kişiler için idealdir. PDO iplikçikler hem erkeklere hem de kadınlara uygulanabilen iple germe işlemi genellikle 35 ila 60 yaş arası, daha genç ve dinamik görünmek isteyen ancak yüzünde çok ciddi elastikiyet kaybı yaşamadığından ciddi ve açık bir yüz gerdirme operasyonuna ihtiyaç duymayan hastalara uygulanmaktadır.

Hangi alanlar için uygundur?

 • Yüzdeki kırışıklıklar
 • Yüzdeki sarkmalar
 • Dudak ve ağız çevresindeki kırışıklıklar
 • Alt göz kapaklarınızın altındaki kırışıklıklar
 • Gıdı ve çene altındaki sarkmalar

Güvenli midir?

PDO iplikler ile yüz germe tekniği oldukça güvenlidir. Ultra V Lift yüz germe işlemi sonrasında küçük morluklar haricinde başka bir problemle karşılaşılmaz. Kullanılan ipler, poliproplen denilen ve sağlık için uygunluğu kanıtlanmış PDO (Polidioksan) ve PGA (Poliglikolik asit) ipliklerdir.

İyileşme ve günlük hayata dönme süreci ne kadardır?

Çoğu hasta İple Yüz Germe uygulaması sonrasında günlük yaşamına hemen dönmektedir. Bu sürede mimik kullanımında veya yatış pozisyonunda değişikliğe gerek yoktur. Bunlar süreci etkilemez. Yüze masaj yapılmasında sakınca yoktur. Operasyon sonrası kızarıklık hemen geçer. Morluk ve şişlikler basit bir enjeksiyondan bile düşük orandadır. Kullanılan iplikler saç teli inceliğindedir.

Hastanın yüzünde hissedeceği rahatsızlık hissi diğer operasyonlara göre minimum düzeydedir ancak her deri altı işleminde rastlanabileceği gibi işlem sonrası ilk birkaç gün içerisinde hafif bir kaşıntı hissi görülebilir.

İple Yüz Germe’nin diğer benzer uygulamalara üstünlüğü nedir?

 • Asimetri riski yoktur.
 • Aniden şişme, dışarıdan belli olma özelliği yoktur.
 • Gündelik hayata hemen dönülebilir.
 • Cilt germe ile beraber ciddi bir antiaging etkisi vardır.
 • Etki 2 yıl sürer.
 • Uygulama sonrası dikkat edilmesi gereken özel durumlar yoktur.
 • Mimikleri etkilemez.
 • İğneye bağlı morluk riski minimumdur.
 • Muayenehane ortamında 15-20 dakikada yapılabilen, ameliyathane gerektirmeyen, sadece lokal anestezik kremle yapılabilen bir uygulamadır.
 • Hemen sonrasında makyaj ve spor yapılabilir, duş alınabilir.

İple Yüz Germe Hangi bölgelerde kullanılabilir?

Örümcek ağı yüzde, boyunda ve vücudun pek çok başka bölgesinde hem sarkmalara karşı anında lifting etkisi sağlamakta, hem de ince kırışıklıkların giderilerek cildin gergin ve canlı bir görünüm kazanmasında uzun etkili bir antiaging yöntemi olarak kullanılmaktadır.

Yüz bölgesinden farklı olarak vücudun diğer bölgelerinde; kollardaki sarkmalarda, iç bacaklardaki gevşeklikte, memede ve karında doğumdan sonra oluşan cilt gevşekliği ve sarkmaların tedavisinde daha uzun ve daha kalın iplerle örümcek ağı tekniği kullanılarak başarılı sonuçlar alınabilmektedir.