Işık Dolgusu

Işık Dolgusu

Işık Dolgusu, dünyada her iki kişiden birinin yaşadığı gözaltı torbalanması ve morluklarının nedeni genetik olup; alerjik reaksiyonlar, alkollü içecekler, yatış pozisyonu (karnınızın üzerine yatmak gibi) veya uyku düzensizlikleri, bu durumu artırıcı unsurlar olarak dikkat çekmektedir.

Göz bölgemiz her yöne kolayca gidebilen özel bir yağla çevrilidir ve bu yağ olan bölge “septum” adı verilen doğal bir bariyer sayesinde konumunu muhafaza edebilmektedir. Septum, genetik nedenlerle ve yaşa bağlı bir artışla, yağ torbası tarafından ileri doğru itilir. Yaşımız ilerledikçe yüzümüzün kemik yapısı inceldiğinden, kemik de doğal olarak bu durumda geriye doğru hareket eder. Bunun sonucunda da göz bölgemizin altında boşluk ve gölgeler oluşur. Cerrahi müdahale boyutuna ulaşmamış vakalar da bu çöküntü ve dalgalanmalar ışın dolgusu ile belirsiz hale getirilebilir.

Işık Dolgusu, dudak üzeri ‘sigara çizgileri’ diye adlandırılan dikine kesik çizgiler başka bir yöntem ile bu kadar belirsiz ve doğal bir şekilde doldurulamaz.

Işık Dolgusu, cildi nemlendirmek ve canlandırmak amacıyla tüm yüze güvenle uygulanabilir. Hyaluronik asit vücudumuzda doğal olarak bulunur ve cildin derin tabakalarında su tutarak cildin nemliliğini sağlar. Bu güçlü nemlendirici ajan, yaş almayla birlikte azalmaya başlar. Bu nedenle cilt kurur, zayıflar ve kırışıklıklar ortaya çıkar. Ürün tamamen doğal olup insan vücudunda bulunan bir bakteriden elde edilmektedir. Yani insan vücuduna tam uyumludur. Bu da ışık dolgusunu diğer tüm piyasada bulunan dolgu maddelerinden ayırmaktadır.

Işık Dolgusu, kalıcılığı ortalama 8 ay – 1 yıl arasında değişen ışık dolgusunun içeriğinde, cildin yapı taşlarından hyaluronik asit, cildi yeniden yapılandırma kompleksi olan 7 amino asit, 3 antioksidan, mineral ve vitaminler ile hasta konforu için lidokain bulunmaktadır.

7 Amino asit: Glisin, Lisin, Treonin, Prolin + İsolösin, Lösin, Valin

2 Mineral: Çinko ve bakır

Vitamin B6

3 anti-oksidan koruma:

Glutatyon, N-asetil L-sistin Alfalipolik asit Deri hidrasyonu

Hyalüronik Asit 1 Amino asit

Arganin Özellikleri

Işık Dolgusu, güvenilir, özel çapraz bağlı hyaluronik asit doğal, homojen, uzun süreli minimal ödem riski uygun vizkoelastisite (akışkan ve topaklanmayan). Özellikle göz altı ve dudak üstü çizgilerinde optimal yayılma ve kontrollü konumlandırma kolay enjeksiyon doğal, ödemsiz iyileşme patentli çapraz bağlı süreci (BDDE ile) ve 15 mg/g konsantrasyon seviyesi arasında ince bir denge sağlar.