Mezolift (Vitamin Enjeksiyonu)

Mezolift Nedir?  

Mezolift yüze uygulanan ve yaşlanma etkilerini önleyici bir mezoterapi yöntemidir.

Doğru bir zamanlamayla başlandığında ve düzenli olarak uygulamalara devam edildiğinde cildin elastikiyetini, parlaklığını, renk tonunu ve canlılığını korumaya yardımcı olur. Cildin ışıltısını kaybetmesini, renk düzensizliğini önler. Yorgun ciltlerde canlandırıcı etkiyle kolajen sentezini arttırır.

Mezolift Yöntemi Nasıl Uygulanır?

Biyolojik olarak aktif canladırıcı ürünlerin, yani hyaluronik asid, aminoasid, vitaminler ve antioksidanların hastanın yaşına ve cildinin durumuna göre uygulanacak bir takvim çerçevesinde cilde çok ince mezoterapi iğneleriyle verilmesi şeklinde uygulanır.

Mezolift Nasıl Etki Gösterir?

Mezolift yönteminde cilt içine verilen ürünler deride bulunan fibroblast hücrelerinin biyosentetik kapasitesini yükseltir. Böylece bu hücreler tarafından sentezlenen kollajen ve elastin miktarı yükselir, cildin dermis tabakasının kalınlığı ve cilt elastikiyeti artar. Cildin stratum corneum tabakasının nem tutma kapasitesini artırarak cildin nemi ve parlaklığı korunmuş olur. İçerdiği antioksidanlarla intrinsik fotoprotektif mekanizmaları harekete geçirerek cildin pigmentasyon kalitesini arttırır.

Mezolift Hangi Sıklıkta Uygulanır?

2-4 hafta aralıklarla 3-5 seans arasında uygulanır. Daha sonra hekim tarafından hastanın ihtiyaçlarına uygun olarak belirlenen bir takvim çerçevesinde uygulamaya devam edilir.

Mezolift Uygulaması Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

İşlem sonrası bir iki saat süren iğne giriş yerlerinde minik kabarıklıklar olabilir. Bazen bir iki güne kadar da uzayabilir. Ancak bu durum kendiliğinden kaybolur.

Doktorunuz tarafından işlem sonrasında kullanmanız gereken bir krem önerildi ise belirtilen sıklıkta düzenli olarak kullanın.

İşlemden sonraki 24 saat boyunca antiinflamatuar ilaçlar (aspirin, ibuprofen vb) ya da E vitamini gibi ürünler kullanmayın.

İşlem sonrası en az bir hafta boyunca sıcak banyo, hamam ve saunadan kaçının.

Tedavi devam ettiği sürece güneş koruyucu kullanın.

Mezolift Hangi Durumlarda Uygulanmaz?

  • Kontrolsüz diyabet
  • Aktif akne
  • Uçuk ya da siğil gibi viral deri hastalıkları
  • Şiddetli egzema ya da sedef hastalığı
  • Kanama bozuklukları, kan sulandırıcı ilaç kullanımı
  • Keloid gelişimine aşırı yatkınlık
  • Kemoterapi ya da radyoterapi alan hastalar