Pelleve (Altın Ütü)

Ameliyatsız Yüz Germe

Pelleve, Pellefirm nedir?

‘Altın Ütü’

Pelleve Altın Ütü, altın ısı aynı zamanda radyofrekans yöntemi ile cildi sıkılaştırarak germe ve gözenekleri daraltma etkisi yanı sıra kırışıklık ve elastikiyet kaybını azaltan ileri düzeyde gelişmiş bir bipolar radyofrekans sistemidir. Cilde zarar vermeden yenilenme yaratarak adeta cildin kumaşını değiştirir. Cilt dokusunun tonusunu artırır.

Pelleve Altın Ütü, yaşla beraber belirginleşen yorgun görünümün ve kırışıklıkların tedavisinde etkili yeni bir teknolojidir. FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) tarafından bu amaçla kullanımı 2009′da onaylanmıştır. ETKİLİ, GÜVENLİ, AĞRISIZ, AMELİYATSIZ, ACISIZ yüz germe işlemidir.

Pelleve

Pelleve Altın Ütü nasıl çalışır?

FDA onayını 2009 yılında aldıktan sonra tüm dünya ülkelerinde güvenle kullanılan Pelleve, ileri radyofrekans teknolojisini kullanarak (4 Megahertz) epidermis ve üst tabakaya zarar vermeden cildin derin katmanlarını ısıtarak kolajen üretimini hızlandırır. Pelleve Altın Ütü kolajen yapısında, hemen etkisini gösteren bir sıkılaşma sağlar ve zaman içerisinde bu sıkılaşma artar, 6 aya varan süre içerisinde cildin sıkılığında artış ve kırışıklıklarda azalma sağlanır.

Pelleve Altın Ütü’nün etki mekanizması nedir?

Cildimiz doğal yüzeyi eski deri hücrelerini dökerek kendini yeniler. Yaşlandıkça kolajen üretimi azalmasıyla bu süreç yavaşlar. Kolajen cildin orta tabakasında üretilen önemli bir proteindir. Kolajen cildin elastikiyetini ve sıkılığını sağlar. Kolajen üretimi düştüğünde, ince çizgiler ve kırışıklıklar gibi yaşlanma belirtileri daha belirgin olmaya başlar.

Pelleve Altın Ütü ile uygulama yapılan bölgenin ısısı, protokolde belirtilen seviyeye kadar çıkarılır, böylece cilt altındaki zayıflamış, boyları uzamış ve incelmiş kolajenlerin yapısı sıcaklıkla değiştirilir ve uzun çizgilerin bağı çözülerek kısalması, dolayısıyla kırışıklıkların giderilmesi sağlanır. Büzüşme yanında ısıyı algılayan fibroblast isimli deri altı dokuların üretimini yapan hücreler uyarılır ve zamanla yeni bir kolajen doku oluşur. Bu sayede deri daha gergin, kırışıksız ve genç bir görünüm alır. Cildin orta tabakasını yavaş ısıtma, yeni kolajen üretimini uyarır ve kırışıklıkları yumuşatır. Hemen görünür sonuçlar elde edilir.

Pelleve Altın Ütü sistemi, göz çevresindeki kaz ayaklarını, gözaltı kırışıklıklarını ve gözaltı torbalarını azaltır ya da yok eder. Yanaktaki cilt yapısı değişir, ağız çevresindeki, özellikle dudak üstündeki çizgiler azalır.

FDA onaylı ve tüm dünya ülkelerinde güvenle kullanılan Pelleve, radyofrekans teknolojisini kullanarak epidermis ve üst tabakaya zarar vermeden cildin derin katmanlarını ısıtarak kolajen üretimini hızlandırır ve cildin gerilmesini sağlar.  Kolajen üretiminden sonra hemen etkisini gösteren bir sıkılaşma sağlar ve zaman içerisinde bu sıkılaşma artarak devam eder. Pelleve tedavi süresi uygulanan bölgeye bağlı olarak 30dak.1 saat arasındadır.

Yüz ütüsü olarak da adlandırılan Pelleve, yapıldığı an etkisini gösterir. Takiben bir hafta sonra yüzü gençleştirme, gerginleştirme ve canlandırma etkisi artarak devam eder. Bir ay sonra asıl etkisi başlar, üç ile altı ayda belirgin hale gelir. Uyarılmış fibroblastların üretimi sonucu kolajen sentezinin doku sıkılığı artar ve yüz daha da gençleşmeye başlar ve etkisi bir yıl devam eder.

Pelleve

Diğer yöntemlere göre avantajları nelerdir?

Acısız ve ağrısız olmasının yanında en önemli avantajı kişiye özel çalışma olanağı sunmasıdır. Altın Ütü göz kapağında bile güvenle kullanılabilir. Tüm cilt tiplerine uygulanabilir. Seans sonrası kişi günlük rutin hayatına devam edebilir, makyajını yapabilir. Güneş ışığı hassasiyeti yaratmaz. Hiçbir ilaç kullanılmaz. Anestezi yapılmaz. Anestezi kremine bile gerek yoktur. Uygulama sonrası özel bakım gerektirmez.

Pelleve sisteminde kesinlikle ağrı ve acı hissedilmez. Anında, gözle görünür sonuçlar alınır. Herhangi bir yan etkisi bulunmayan Pelleve Altın Ütü uygulamasından sonra hemen normal hayata devam etmek mümkün olur ve hatta düşük göz kapaklarının belirgin bir şekilde kaldırılması mümkün olur.

Uygulama esnasında ne hissedilir?

Pelleve cihazının uygulama başlıklarının cildinize her dokunuşunda radyo dalgalarının transferiyle birlikte ısı ile yapılan masaj etkisi hissedilir. Bu ısınma hissi kolejen sıkılaşması için gereken ısıya gelindiğinin göstergesidir. Pelleve Altın Ütü ile tedavi edilecek alan üzerinde yatıştırıcı özel bir jel kullanılıp işlem sırasında kişinin konforu sağlanır.

Pelleve

Pelleve Altın Ütü hangi bölgelere uygulanır?

Pelleve Altın Ütü tüm yüz, gıdı, göz kapağı ve göz çevresi de dahil olmak üzere, eller ve boyunda etkilidir.

İşlem sonrasında neler beklenir?

Pelleve Altın Ütü uygulamasının olası yan etkileri tedavi edilen bölge içerisinde uygulama sırasında ortaya çıkabilecek hafif bir ısı hissidir. Ayrıca yarım saat içerisinde kaybolacak hafif bir şişkinlik ve kızarıklık oluşabilir. Deride hiçbir sorun oluşmaz. Yazın da güvenle uygulanabilir. Koyu tenliler için hiçbir risk içermez.

Pelleve Altın Ütü uygulaması ne kadar sürer?

Komple bir yüz tedavisi için Pelleve uygulaması normal olarak 20 ila 40 dakikadır.

Pelleve Altın Ütü etkisi ne kadar kalıcıdır?

Yüz ütüsü yani ‘Altın Ütü’ olarak da bilinen Pelleve, yorgun yüzleri bir anda gençleştirir ama görünür birinci etkisi bir hafta sürer. Deri gergin, hafif pembe tonda ve daha canlıdır. Pelleve uygulamasından bir ay sonra ikinci etkisi başlar, bu asıl etkidir; üç ile altı ayda belirgin hale gelir. Uyarılmış fibroblastların üretimi sonucu kolajen sentezinin doku sıkılığını arttırmasıyla yüz daha gençleşmeye ve gerilmeye başlar ve tek seans bile uygulansa etkisi bir yıl devam eder.

Pelleve Altın Ütü hangi yaş grubuna önerilir?

Pelleve cildinde elastikiyet kaybı ve ince kırışıklığı olan  daha çok 30-60 yaş grubu arasındaki kişilere önerilir.

Pellefirm nedir?

Pelleve’nin özel bir masaj başlığı ile vücut şekillendirme, sıkılaştırma ve selülit tedavisi için uygulanan şeklidir. Pellefirm cildin derin tabakalarını radyofrekans enerjisi ile ısıtır, bunu selülit için özel geliştirilmiş mekanik masaj sistemi ile birleştirir ve sonuç olarak cildin yeniden canlanmasına ve yapılanmasına yardımcı olur. Böylece daha selülitsiz ve sıkı bir cilt elde edilir. Karın, kol içleri, bacak içleri, uyluk, kalçalar gibi bölgelerde sıkılaştırma yaparken özel başlığı sayesinde lenfatik dolaşımı da tahliye eder. Bu sayede ilk uygulamadan itibaren fark edilebilen daha pürüzsüz, daha ince ve daha sıkı yeni bir cilt dokusu oluşur.