Thermage

Yüz Tedavi

Thermage tedavisi nedir?

’Tek seansta anında yüz germe’

‘Çene kontürü çıkarmada FDA onaylı tek uygulama’

Thermage tedavisi, güvenli, yan etkisiz, tek seanslık medikal bir uygulama olup yüz derisinin sıkılaşmasını, şekillenmesini ve yenilenmesini sağlayarak daha genç bir görünüm yaratır. Cilt altını 56 dereceye çıkarabilen tek yöntemdir. Mevcut kolajenleri sıkıştırarak yeni kolajen yapımını sağlayan kapasitif radyofrekans teknolojisini kendine özgü bir formda kullanan soğuk başlık Therma Cool sistemi ile uygulanmaktadır.

İlk sonuçlar hemen görülebileceği gibi yüzdeki fibroblast aktivitesi altı ay süresince devam etmektedir. Thermage uygulaması çabuk ve kolay bir işlemdir ve günlük aktiviteyi etkilemez.

Lazerlerle yüz gençleştirme işlemlerinin tersine, esmerlerde de güvenle uygulanabilmektedir.

Thermage

Thermage, radyofrekans dalgaları kullanılarak bağ dokusunu etkileyen ameliyatsız yüz germe işlemidir. Cerrahi müdahale gerektirmeyen Thermage; ameliyatsız ve iğnesiz olarak cildi sıkılaştırır, gerer genç bir görünüme kavuşturur.

Tek seanslık işlem sonrası,  cildin daha gergin ve daha genç göründüğü fark edilir.

Radyodalgaları (RF) kullanılarak cilt ve cilt altı dokularını yeniler ve sıkılaştırır. Cildin alt katmanlarında bulunan kolajen doku uyarılır ve zaman içerisinde cildin yenilenmesini, sıkılaşmasını, sarkmaların azalmasını sağlar. Etkisi artarak devam eder.

Thermage , yüz, boyun,  göz, dudak, karın, kollar ve bacaklar olmak üzere vücudun birçok bölgesinde  uygulanabilir. İşlem sonrası geçici ufak kızarıklık veya şişlik görülebilir. Herhangi bir yan etkisi yoktur.

Thermage;

  • 5,000,000′dan fazla insana uygulanmıştır.
  • 90’den fazla ülkede Thermage uygulaması mevcuttur.
  • 4,500’ün üzerinde konusunda uzman olan doktorlar tarafından tercih edilen,
  • 17 yıldan uzun süreli takip sonuçları olan çok özel bir uygulamadır.

Güvenli ve yan etkisizdir. Dinlenme gerektirmeyen ve tek seanslık bir uygulama olan Thermage, cildin sıkılaşmasını, şekillenmesini, yenilenmesini sağlar. Sonucunda daha sağlıklı ve genç bir görünüm kazandırır. Thermage, uzman doktor tarafından uygulanması gereken ve FDA onaylı bir monopolar radyofrekans tedavi yöntemidir.

Cildin dermis tabakasını ısıtır ve kolajen yapımını uyararak etkili olur. Mevcut kolajenler sıkışır ve kopmuş kolajenleri onarır. Yeni kolajen yapımın tetikler.

Sonuçlar %20 oranında hemen görülebileceği gibi 6 altı aydan bir yıla uzayan süre içinde giderek artar.

Uygulanması çabuk, hızlı ve kolay bir işlemdir ve günlük aktiviteyi etkilemez. Thermage işlem süresi, uygulama yapılacak alanın büyüklüğüne bağlı olarak değişmektedir.

Thermage

Thermage Uygulanan Bölgeler;

-Yüz uygulamaları

-Kaş ve göz kapakları

-Göz çevresi ve kırışıklıkları

-Yanak kırışıklık ve sarkmaları

-Gıdı sarkmaları ve kırışıklıkları

-Boyun sarkmaları ve kırışıklıkları

-Dekolte bölgesi i ve kırışıklıkları

-Karın bölgesi sarkma ve gevşeklikleri

-Bacaklarda ve kalça bölgesindeki gevşeklikler

-Bel bölgesindeki gevşeklikler

-Kollardaki gevşeklikler

-Ellerdeki gevşeklikler

Thermage yüz ovalini toparlamada en etkili cerrahi olmayan tedavi yöntemdir.

Thermage uygulaması  “Ameliyatsız Yüz Germe” olarak da tanımlanmaktadır.

Thermage

Thermage tedavisi nasıl bir etki sağlar?

Uygulama, deri yüzeyi, soğutucu bir sprey ile korunurken, deri ve altındaki dokuda bulunan dip kolajen liflere ısı verilerek yapılmaktadır. Tedavi ThermaCool cihazı ile gerçekleştirilir. Elle kullanılan bir cihaza takılan ThermaTip hafifçe deriye temas ederek zararsız CRF enerjisini derinin altına gönderir. Bu ısıtma işlemi derinin altındaki yapıların ani olarak sıkılaşmasını sağlamakta; zamanla, yeni ve düzgün kolajenler meydana getirerek deriyi sıkılaştırıp yüz şeklini yenilemektedir.

Thermage

Thermage uygulaması ne kadar sürer?

Thermage uygulaması, uzman doktor tarafından yapılan, tamamıyla zararsız ve güvenli bir tedavidir. İşlem süresi, uygulama yapılacak alanın büyüklüğüne bağlı olarak 30 dakika civarında değişmektedir.

Sonuçlar ne zaman görülür?

İlk sonuçlar hemen görülebilir ve zamanla gelişecektir. Ölçülebilir sıkılaşma ve şekillenme gelişmesi tek bir seans sonrasındaki iki ile altı ay arasında giderek artan bir şekilde görülmektedir.

Thermage tedavisi yüzün nerelerine uygulanır?

-Periorbital bölge: alın ve göz çevresi bölgesi

-Orta/Alt yüz: yanaklar, ağız çevresi, çene ve çene altı dahil

-Alt yüz/çene altı: ağız çevresi, çene ve çene altı dahil

-Tüm yüz: alın bölgesi ve orta/alt yüz bölgesi dahil

Thermage uygulamasının etkisi ne kadar sürer?

Thermage uygulaması derhal etkisini gösterip var olan kolajeni sıkılaştırıp, yeni kolajen yapımını başlatır, kolajen yapımı 6 ay boyunca surer. Etki kalıcıdır.

 

Thermage Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

Thermage uygulaması, deri ve altındaki dokuda bulunan kolajen liflere ısı verilerek yapılır.

Bu ısıtma işlemi derinin altındaki yapıları aniden sıkılaştırır ve zamanla, yeni ,düzgün kolajenler meydana getirerek deriyi sıkılaştırıp yüz şeklini yeniler.

Thermage uygulaması, uzman doktor tarafından yapılan, tamamıyla zararsız ve güvenli bir tedavidir.

İşlem süresi, uygulama yapılacak bölgenin büyüklüğüne bağlı olarak 30 dakika ile 2 saat arasında değişir.

 

Thermage uygulaması nasıl bir his verir?

Thermage cihazının her dokunuşunda, enerjisi deri altındaki dokulara erişirken kısa ve derin bir ısı hissedilir. Bu ısı hissi, kolajenin sıkılaşmak için gereken sıcaklığa geldiğinini gösterir.


Thermage ile diğer Radyofrekans cihazları arasındaki fark nedir?

Diğer radyofrekans cihazlarına kıyasla Thermage’ın üretebildiği enerji ve güç çok daha yüksektir. Bu nedenle, Thermage tek seanslık uygulama ile etkinlik sağlar.

 Sonuç;

-Kırışıksız ve yenilenmiş yüz,

-Diri ve sıkılaşmış bir cilt,

-10-20 yaş gençleşme.

Thermage tedavisi, güvenli, yan etkisiz, dinlenme gerektirmeyen, tek seanslık bir uygulamadır. Yüz derisinin sıkılaşmasını, şekillenmesini, yenilenmesini ve gençleşmesini sağlar. Thermage, uzman doktor tarafından yapılan FDA (Amerikan Gıda ve İlaç İdaresi) onaylı bir tedavi yöntemidir. Çene kontürünü çıkarmada FDA onaylı tek yöntemdir.

Mevcut kolajenleri sıkıştırır yeni kolajen yapımını sağlar.

Thermage sonuçları hemen görülebileceği gibi iyileşme 6 ay süresince artarak devam eder.

Thermage uygulaması günlük aktiviteyi etkilemez.